یک نوجوان مسلح روز سه‌شنبه، سوم جوزا در یک مکتب ابتدایی در جنوب ایالت تگزاس تیراندازی کرده که در اثر آن، ۱۸ کودک و سه بزرگسال کشته شدند.

به نقل از رویترز، فرماندار ایالت تگزارس به رسانه‌ها گفته است که مظنون سالوادو راموس نام داشته و ۱۸ سال سن دارد، به گفته این فرماندار، راموس ظاهرا توسط افسران پولیس در اثر شلیک‌های واکنشی کشته شده است.

این حمله در مکتب متوسطهٔ راب واقع در منطقه یووالدی (Uvalde) در نزدیکی سرحد با مکسیکو رخ داده است. این مرگبارترین گلوله باری دسته جمعی در سال روان میلادی در ایالات متحده می باشد.

به گفته والی تگزاس، فرد مهاجم با یک تفنگچه و احتمالا یک تفنگ وارد مکتب ابتدایی راب در شهر یووالدی شد و گلوله‌باری کرد.

مقام‌های تگزاس هنوز انگیزه‌های حمله را اعلام نکرده‌اند و صرفا گفته‌اند که او ساکن شهرکی در ۱۳۵ کیلومتری سن آنتونیو بوده است.

این مکتب بیش از ۵۰۰ شاگرد دارد و اکثر دانش آموزان آنرا اسپانیایی زبان ها تشکیل می دهند که از لحاظ اقتصادی در وضعیتی خوبی قرار ندارد. مسولان این مکتب از والدین شاگردان خواستنداست تا کودکان شان را از مکتب بردارند.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، در واکنش به این حملهٔ مرگبار گفته است که کشورش نیاز دارد تا در برابر لابی حمل سلاح ایستادگی کند و گفت که «زمان عمل فرا رسیده است. ما می توانیم به مراتب کار بیشتر انجام بدهیم.»

اخیرا میزان خشونت‌ها در شهرهای امریکا افزایش یافته است، چند روز پیش نیز اتفاق مشابهی در یک فروشگاه رخ‌ داد.