مریم نواز، دختر نواز شریف، نخست‌وزیر پیشن پاکستان در آخرین اظهاراتش پس از منحل شدن روند رای‌گیری پارلمان این کشور گفته است که عمران‌ خان یک «دیوانه» است و اگر مجازات نشود قانون جنگل در پاکستان حاکم می‌شود.

مریم نواز در حساب کاربری توییتر خود نوشته است که «اگر این دیوانه و وسواسی به خاطر جنایت‌هایش مجازات نشود، پس از امروز قانون جنگل در این کشور حاکم خواهد شد.»

او عمران خان را متهم کرده که بخاطر حفظ قدرت خود قانون اساسی پاکستان را تحریف کرده است.

روند رای‌گیری در پارلمان پاکستان برای دادن رای اعتماد یا رای عدم اعتماد به عمران خان از یک‌شنبه هفته گذشته آغاز شده بود که امروز در آخرین دقایق، توسط رییس جمهور پاکستان، پارلمان این کشور منحل شد و انتخابات زود هنگام را که تا ۹۰ روز دیگر برگزار خواهد شد رقم زد.

بر اساس گزارش‌ها، قاسم سوری، معاون رییس پارلمان پاکستان که ریاست جلسه امروز را بر عهده داشت، طرح رای عدم اعتماد به عمران خان را رد کرد و آن را مغایر با ماده پنجم قانون اساسی کشورش خواند.

بر بنیاد گزارش‌ها در نشست امروز، ۱۷۶ عضو در پارلمان پاکستان موجود بود و عمران خان برای بقا در کرسی‌اش ۱۷۲ رای اعتماد نیاز داشت، اما گفته می‌شود که اگر رای‌گیری صورت می‌گرفت، صدر اعظم پاکستان از سوی احزاب مخالف رای عدم اعتماد می‌گرفت.

صدر اعظم پاکستان در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت، طرح رد رای عدم اعتماد به خودش را تبریک گفت و افزود که معاون رییس مجلس «هر گونه توطیه خارجی برای سرنگونی رژیم را رد کرده است.»

آقای خان افزود که نامه‌ای به رییس جمهور پاکستان فرستاده و از وی خواسته است که پارلمان را منحل کند و دموکرات‌ها بروند و به گونۀ علنی رای دهند.

مخالفان سیاسی عمران خان، تصمیم معاون رییس مجلس پاکستان برای رد رای عدم اعتماد به وی را محکوم کرده اند.