عبدالهادی نجرابی، معاون سفارت دولت پیشین افغانستان در امریکا با نشر نوار تصویری گفته است که سفارتخانه افغانستان در واشنگتن و قنسولگری‌های افغانستان در شهرهای نیویارک و لاس انجلس ایالات متحده امریکا مسدود شده است.

آقای نجرابی گفت که این نمایندگی‌های دیپلماتیک روز چهارشنبه، بیست‌و پنجم حوت رسما به نمایندگان وزارت خارجه امریکا تحویل داده می‌شود. به این ترتیب افغانستان هیچ مرجع دیپلماتیکی در امریکا نخواهد داشت.

تحویلدهی سفارت افغانستان ساعت ۱۲:۰۰ چاشت روز چهارشنبه طی مراسم مختصری در مقر این سفارت در واشنگتن دی سی انجام شد.

آقای نجرابی گفت که ممکن سفارت افغانستان در کانادا خدمات قنسولی را برای شهروندان افغان مقیم ایالات متحده امریکا ارایه کند، اما افزود که تاکنون این تصمیم نهایی نشده است.

حدود یک ماه قبل گزارش شد که این سفارت، نامه‌ای از وزارت خارجه امریکا دریافت کرده و در آن از تعطیل شدن این نمایندگی‌ها به کارمندان آن اطلاع داده شده بود.

با آن که تاکنون هیچ کشوری حکومت طالبان را به رسمیت نشناخته است اما شماری از سفارتخانه‌های دولت پیشین در برخی کشورها فعالیت خود را متوقف نکرده‌اند.

اخیراً وزیر خارجه طالبان گفت سفارتخانه‌هایی که از دولت آن‌ها «اطاعت» می‌کنند، فعال باقی خواهند ماند و مخارج آن‌ها نیز به آن‌ها پرداخت خواهند شد.