مسوولان صحی در هرات می‌گویند که سه روز پیش در منطقه نوآباد این ولایت پنج کودک از یک خانواده در اثر انفجار سرگلوله‌ی جان باخته و یک کودک دیگر زخمی شده است.

کودک زخمی شده آصف نام دارد و حالا در شفاخانه حوزوی هرات بستری است. او یک پایش در این انفجار از دست داده و به رسانه‌ها می‌گوید که در این رویداد سه پسرخاله و خواهرش جان باخته‌اند.

آصف تایید می‌کند که پسران خاله‌اش با یک سرگلوله به خانه آمدند و وقتی که مشغول بازی با آن بودند، منفجر شده است.

نازنین، مادر آصف نیز این رویداد ناگوار را تایید می‌کند و با رسانه گفته که پسران خواهرش وقتی می‌خواستند سرگلوله‌ی یافت شده به عنوان آهن کهنه بفروشند منفجر شده است.

محمد عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات گفته است که در یک ماه گذشته بیش از ۱۰ تن به شمول کودکان در نتیجه انفجار سرگلوله‌های و ماین‌های منفجرناشده در ولایت هرات جان باخته‌اند.

آقای جلالی در ادامه می‌گوید، در تازه‌ترین رویداد چهار کودک جان باخته‌اند و جسدهای دو کودک و یک زخمی به این شفاخانه منتقل شده است.

در ادامه این رویداد خونین، نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات از وجود ماین‌های منفجر ناشده هشدار می‌دهد و می‌گوید که در صورت رویت چنین اشیا مشکوک با مسوولان امنیتی در تماس شوید تا از وقوع چنین رویدادهای خونین جلوگیری شود.