مستند افغانی با عنوان «دری سندری د بی‌نظیر لپاره» ساخته از گلستان میرزایی در ۹۴‌مین دوره جنشنوار فلم اسکار نامزد شده است.

این مستند داستان زندگی یک جوان به نام شایسته را روایت می‌کند

مرد جوانی‌که در این مستند با بی‌نظیر ازدواج می‌کند و در کمپ پناهنده‌گان در کابل زنده‌گی می‌کند و آرزو دارد به‌عنوان اولین فرزند خانواده‌اش، به اردوی ملی افغانستان بپیوندد.

شایسته دیوانه‌وار عاشق بی‌نظیر است، اما مسئولیت‌های خانوادگی و انتخاب‌هایی که در زنده‌گی انجام می‌دهد اثر عمیقی بر روابط آن‌ها دارد.

گلستان میرزایی کارگردان این فلم که به همراه همسرش الیزابت این مستند را تهیه کرده، در یادداشتی در صفحه تویترش از این تصمیم قدردانی کرده و آن را شگفت‌انگیز توصیف کرده‌است.

بر اساس اعلام اکادمی سینمایی اسکار، دری سندری دبی‌نظیر لپاره یا سه آهنگ برای بی‌نظیر قرار است با ۴ فیلم مستند کوتاه دیگر رقابت کند.
مراسم اعطای جوایز اسکار امسال در ۲۷ مارچ ۲۰۲۲ در امریکا برگزار خواهد شد.

سه آهنگ برای بی‌نظیر داستان دو دلباخته هلمندی به نام شایسته و بی‌نظیر را در یکی از کمپ‌های بی‌جاشدگان داخلی در افغانستان به تصویر می‌کشد.

اسکار یا جایزه اکادمی «Academy Awards» یک جایزه معتبر جهانی و بین‌المللی است که از سوی اکادمی علوم امریکا در بخش تصویرهای متحرک و هنری همه‌ساله برای سینماگران و فلم‌سازانی که فلم‌ها و مستندهای هنری می‌سازند، اهدا می‌گردد.