مسوولان محلی غور می گویند که ۳۱۸ خانواده که بدلیل فقر و خشک سالی به شهر فیروزکوه مرکز این ولایت آواره شده بودند از سوی نهاد‌های امدادرسان کمک‌های مالی و خوراکی دریافت کرده اند.

عبدالواحد حماس، مسوول مطبوعات ولایت غور می گوید که ۱۴۰ خانواده نیازمند از سوی موسسه اکتید و ۵۲ خانواده از سوی موسسه اکشن اید پول نقد دریافت کردند.

به گفته وی برای هر خانواده بی بضاعت از سوی موسسه اکتید مبلغ ۳۶ هزار افغانی و از نهاد اکشن اید مبلغ ۲۶ هزار افغانی دریافت کردند.

مسوولان محلی غور همچنان از توزیع مواد غذایی برای ۱۲۶ خانواده بیجاشده و نیازمند از سوی سازمان غذایی جهان خبر داده و می گویند که این کمک های غذایی شامل، آرد، روغن، دال نخود و بیسکویت می‌باشد که میتواند گوشه ای از مشکلات مردم را برطرف کند.

مسول مطبوعات ولایت غور همچنان از تلاش های اداره محلی غور برای کمک رسانی بیشتر با خانواده های نیازمند و بی بضاعت و جلوگیری از فقر و تنگدستی در این ولایت سخن می‌زند.

او می افزاید: «ما تلاش می کنیم مشکلات مردم ولایت غور را به نهاد های کمک کننده برسانیم و به همین منظور والی غور اکنون در مرکز کشور بسر می برند و مشکلات مردم این ولایت را در بخش های مختلف با مسئولان مرکزی در میان گذاشتند.»

فقر و تنگدستی در سال جاری باشندگان ولایت غور در غرب افغانستان را با مشکلات و چالش های زیاد مواجه کرده است، برخی از خانواده های بی بضاعت مجبور شدند کودکان شان را برای زنده ماندن اعضای خانواده شان به فروش بگذارند.