وزارت خارجه طالبان در واکنش به گفته‌های اخیر جوبایدن، رییس جمهوری امریکا می‌گوید که این‌که آقای بایدن گفته است که افغانستان گورستان امپراتوری‌هاست، خود اعتراف به اتحاد افغان‌هاست.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخن‌گوی طالبان روز جمعه، اول دلو در رشته تویت‌های به نقل از وزارت خارجه طالبان نگاشته است که طالبان اظهارات رییس جمهور امریکا مبنی بر این‌که گویا افغانستان توانایی متحد بودن را ندارد، شدیدار رد می‌کند.

آقای سمنگانی به نقل از وزارت خارجه طالبان نگاشته است: «آن اظهارات رئیس جمهور جو بایدن که گویا افغانستان توانایی متحد‌ بودن را ندارد، شدیداً رد می‌کند. شکی نیست که افغان‌ها هرگز تحت هجوم متجاوزین متحد نمانده‌اند، بلکه بخش بزرگی از ملت با اتفاق محکم در مقابل متجاوزین مبارزهٔ مشروع را انجام داده اند. این گفتهٔ آقای بایدن که افغانستان گورستان امپراتوری‌ها است، خود اعتراف به اتحاد افغان‌هاست

وزارت خارجه طالبان گفته است که پس از پایان «اشغال» طالبان با منابع اندک و وقت کم توانسته است که ضمن تأمین امنیت سراسری نظام واحد مرکزی را ایجاد و ملت را متحد کنند.

در اعلامیه آمده است: «نفاق پدیده‌ بیرونی‌ست که متجاوزین برای بقای خود به آن دامن زده‌اند، اما افغان‌ها با عقاید مشترک اسلامی، کشور و افتخارات مشترک تاریخی متجاوزین را به شکست مواجه کرده و به جهت تبدیل شدن یک ملت مساوی گام‌های محکمی را بر میدارد.»

وزارت خارجه طالبان در حالی این گفته‌ها را مطرح می‌کند که رییس جمهور امریکا در تازه‌ترین سخنرانی خود گفت که تصمیم خروج از افغانستان درست بود. او گفت که هیچ کسی نمی‌تواند افغانستان را زیر یک پرچم واحد، متحد کند.