مسوولان محلی غور می‌گویند که در اثر زلزله و لغزش کوه در منطقه دره بیدان در مسیر شاهراه غور- هرات این شاهراه بروی ترافیک مسدود شده است.

عبدالحی زعیم، رییس اطلاعات و فرهنگ غور می گوید که بارندگی های اخیر سبب جاری شدن سیلاب و لغزش کوه شده است، که در نتیجه شاهراه غور_ هرات را برای رفت و آمد بسته شده است.

به گفته وی این مسیر چندی پیش از سوی ریاست فواید عامه ولایت غور ترمیم و بازسازی شده بود، که بدلیل زلزله و لغزش کوه بروی ترافیک مسدود شده است.

رئیس اطلاعات و فرهنگ غور از تلاش های مسئولان برای بازگشایی این مسیر نیز سخن می گوید، او همچنان از راننده ها و مسافران می خواهد که تا اطلاع بعدی در این مسیر سفر نکنند.

از سویی، مسئولان فرهنگی در ولایت غور می گویند که در اثر زلزله امروز به منار جام این ولایت نیز صدمه وارد شده است.

رئیس اطلاعات و فرهنگ غور همچنان می گوید که در اثر زلزله منار جام نسبت به گذشته بیشتر کج شده و در خطر فروپاشی قرار گرفته است.

مسئولان فرهنگی در ولایت غور ابراز نگرانی می کنند که در اثر ریزش باران و جاری شدن سیلاب این آثار مهم تاریخی فرو ریزد آنها از حکومت مرکزی و سازمان های فرهنگی جهان بویژه یونسکو می خواهند که به این آثار تاریخی توجه جدی کنند.

چندی پیش مسئولان محلی و فعالان مدنی غور از وضعیت بدی منار باستانی جام این ولایت نگرانی کردند و خواهان توجه به این هویت ملی کشور شدند.