نهاد غذا و کشاورزی ملل متحد «FAO» خواهان کمک ۱۱۵ میلیون دالر شد که بتواند با استفاده از آن به ضرورت‌های کشاورزان برای کشت در زمستان پیشرو و بهار سال آینده رسیده‌گی کند.

این اداره روز جمعه، بیست‌وهشتم عقرب با نشر بیانیه‌ی گفته است که در صورت دسترسی به این کمک، یک پنجم آن به طوری مستقیم در اختیار زنانی قرار می‌گیرد که مصروف کشاورزی استند.

به عقیده مسوولان اداره غذا و کشاورزی ملل متحد، بسته کمکی ۱۱۵ دالری برای کشت گندم، می‌تواند یک خانواده افغان را کمک کند تا غلات مورد نیاز یک سال‌شان را به دست آورد.

براساس معلومات این نهاد، هم اکنون سالانه یک هزار و ۸۰ دالر لازم است تا یک خانواده متوسط بتواند حداقل نیازهای غذایی‌اش را در افغانستان تأمین کند.

این در حالی است که به باور اداره غذا و کشاورزی ملل متحد، تنها شمار کمی از خانواده‌ها کشاورز در افغانستان می‌توانند از پس آن برایند.

این نهاد هم اکنون بسته‌ها برای کشت گندم را در فصل زمستان برای کشاورزان ۳۱ ولایت توزیع می‌کند.

به گفته مسوولان اداره غذا و کشاورزی ملل متحد، کشاورزان افغانستان هم اکنون برای خشک‌سالی سال آینده میلادی آماده‌گی می‌گیرند و ادامه این وضعیت، خطر قحطی جدی را در سال ۲۰۲۲ میلادی به وجود می‌آورد.

براساس بررسی‌های ریچارد ترنچارد، نماینده این اداره در افغانستان که به تازه‌گی به ولسوالی زنده‌جان هرات سفر کرده است، کشاورزان افغان افزون بر کمک غذایی که برنامه جهانی غذا «WFP» ارایه می‌کند، به پول نقد نیز نیاز دارند.