درحالی‌که اعلامیه‌ای در فیسبوک محمداشرف غنی، با محتوای به رسمت شناختن طالبان از سوی جامعه جهانی منتشر شده بود اما صفحه‌ی تویتر او گفته که صفحه فیسبوک آقای غنی از دو روز بدین سو هک شده است.

گفته شده است که محتویاتی که از فیسیبوک آقای نشر می‌شود، اعتبار ندارد.

در اعلامیه‌ی فیسبوکی او نگاشته شده بود: «این یک واقعیت غم انگیز است که ما و کابینه سابق ما حتی یک درصد از قدرت را در افغانستان نداریم اما هنوز برخی از سفرای سابق و نمایندگان برخی از کشورهای جهان برای اهداف خود و ایجاد بحران جدید در کشور تلاش می کنند در حالیکه تحت هیچ قانونی نمی توانند نماینده مردم افغانستان و دولت حاکم باشند.»

در آن گفته شده بود: «غلام محمد اسحقزی امروز در حال سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شرایطی است که هیچ دولت یا حمایتی در پشت آن وجود ندارد.»

به نقل از آقای غنی گفته شده بود: «جامعه بین المللی به جای بیگانگی مردم افغانستان باید با دولت فعلی تعامل داشته باشد. به آنها کمک کنید ، بودجه مسدودی را به مردم افغانستان بدهید و آنها را به رسمت بشناسد. جهان باید درک کند که اگر مردم خواهان افغانستان مرفه و امن است ، باید دست دوستی را دراز کند. نمی تواند تحت تأثیر خصومت قرار گیرد همانطور که در بیست سال گذشته تجربه کرده است.»