با افزایش حملات تهاجمی طالبان در ولایت  غور، به ویژه ولسوالی دولتیار این ولایت، عطامحمد دهقان‌پور، نماینده‌ی این ولایت در مجلس نماینده‌گان با حضور در خط نخست نبرد، از شب تا صبح در برابر طالبان به جنگ پرداخته و سرانجام گروه طالبان را وادار به عقب‌نیشینی کرده‌است.

عطامحمد دهقان‌پور، نماینده مردم غور در مجلس نماینده‌گان، از لحاظ سنی بزرگترین فرد در مجلس نماینده‌گان است.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، روز دوشنبه، بیست‌ویکم سرطان در نشست عمومی مجلس از تلاش‌های آقای دهقان‌پور ستایش کرده، گفت: «اکثر نمایندگان مردم در این اوضاع نا به سامان امنیتی در کنار مردم در خط جنگ قرار دارند؛ حتی موسفیدترین عضو مجلس لباس رزم به تن کرده و شب و روز در مقابل دشمن می جنگد. نمایندگان محترم احساس شما در قبال وطن و مردم قابل قدر است.»

آقای رحمانی از دیگر نماینده‌گان مجلس خواست، تا در کنار مردم ایستاد شوند و از نظام و دست‌آوردهای پسین حفاظت کنند.

آقای رحمانی خاطر نشان کرد که امروز مردم افغانستان قربانی جنگ نا مشروع، پیچیده و خانمانسوز می‌باشد که با خروج نیروهای امنیتی دیگر هیچ معنی و توجیه ندارد. جنگ خسارات زیاد جانی و مالی برای مردم ملکی رسانیده است. یک تعداد از هموطنان خانه های شان را رها کرده و در سایر ولایت ها پراگنده شده اند.

از سوی، شماری از نماینده‌گان از حکومت می‌خواهد، تا نیروهای خیزش مردمی را تمویل و تجهیز کنند.

به دنبال افزایش سقوط ولسوالی‌ها، هزاران تن از شهروندان کشور زیر چتر نیروهای بسیج مردمی در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی مسلح شدند.

حکومت اعلام کرده‌است که این نیروها بزودی در چوکات ارتش محلی جابجا می‌شود.

پیش از این نیز، گفته است که صدها زن در ولایت غور با برداشتن سلاح هشدار دادند که در برابر طالبان به حمایت از فرزندان‌شان در صف نیروهای امنیتی کشور مبارزه می‌کنند.

آنان تصریح کردند که در برابر طالبان می‌ایستند و نمی‌گذارند که « حکومت شلاق» این گروه دوباره بر مردم حاکم شود.

زنان غور می‌گویند که آنان دوره «تاریک و سیاه» طالبان را به یاد دارند و بار دیگر حاکمیت این گروه را نمی‌خواهند.