بسم‌الله محمدی سرپرست وزارت دفاع ملی می‌گوید که حملات هوایی نیروهای ارتش بر مواضع گروه طالبان، این گروه را سراسمیه کرده‌است.

سرپرست وزارت دفاع ملی، روز یک‌شنبه، بیستم سرطان که در قول اردوی هوایی در میان نیروهای ارتش صحبت می‌کرد گفت که مردم افغانستان فداکاری‌ها آنان را فراموش نمی‌کنند.

آقای محمدی گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی و به ویژه نیروهای هوایی در هفته‌های اخیر حملات زیادی را بر مواضع طالبان انجام داده که این حملات تلفات سنگینی بر این گروه وارد کرده‌است.

سرپرست وزارت دفاع ملی، به نیروهای ارتش تعهد کرد که به مشکلات و نارسایی‌های آنان به گونه خاص رسیده‌‌گی می‌کند.

از سوی، اجمل عمر شینواری، سخنگوی عمومی نیروهای امنیتی اعلام کرد که در جریان پنج روز گذشته، نیروهای امنیتی و دفاعی 124 حمله بر مواضع گروه طالبان انجام داده‌است.

به گفته او، در جریان این عملیات بیش از هزار عضو گروه طالبان کشته شدند.

آقای شینواری گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی توانستند در جریان چهار روز گذشته، کنترول چهار ولسوالی را نیز از طالبان پس بگیرند.

نیروهای هوایی از مجهزترین بخش ارتش کشور به حساب می‌رود.

به تازه‌گی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرده است که این کشور جنگنده‌های بیش‌تر و کمک‌های فنی و لوژستیکی را در اختیار نیروهای هوایی افغانستان قرار می‌دهد.

پیش‌تر از آن، اعلام شده بود که امریکا ۴۵ چرخ‌بال و هفت جنگنده ای۲۹ به افغانستان کمک می‌کند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهور گفته بود که قرار است 7 چرخ‌بال بلک‌هاوک در جریان هفته جاری به نیروهای هوایی ارتش تسلیم شود.