رسانه‌های عربی گزارش داده‌اند که یک کشتی زمانی‌که می‌خواست در بندر جبل‌علی در جنوب شهر دبی پهلو بگیرد، در اثر انفجار یکی از کانتینرهایش دچار آتش‌سوزی شده‌است.

این انفجار که شام‌گاه چهارشنبه، صورت گرفته‌است بخشی از یکی از ترمینال‌های این بندر را نیز آسیب زده‌است.

تاکنون دلیل وقوع انفجار کانتینر موجود روی این کشتی در بند جبل علی اعلام نشده است اما رییس دفتر رسانه‌ای دبی گفته آنان در حال بررسی چگونگی وقوع این انفجار است. این مقام دبی تاکید کرده که یكی از محموله‌های این کشتی حاوی مواد اشتعال‌زا بوده است.

مقام‌های دبی انفجار و آتش‌سوزی در این کشتی را یک «حادثه» خوانده و تاکید کردند که آتش‌سوزی در یک کشتی در بندر جبل علی «حادثه‌ای بوده که می‌تواند در هر جایی» رخ دهد.

پلیس دبی نیز گفته که در آتش‌سوزی این کشتی در بندر جبل علی هیچ مواد رادیواکتیوی وجود نداشته و این حادثه ممکن است در اثر اصطکاک یا گرمای شدید هوا رخ داده باشد.

به گفته مقام‌های دبی در این انفجار کسی آسیب ندیده است.

دفتر رسانه‌ای دولت دبی گفت که نیروهای دفاع مدنی، آتش‌سوزی ناشی از انفجار کانتینر در کشتی را به سرعت مهار کردند.

شبکه العربیه گزارش کرده‌است که، شدت این انفجار تا مناطق دور دست شنیده شده و برخی از ساکنان مناطق مسکونی نیز لرزش ناشی از این انفجار را حس کردند.

به گفته مقام‌های دبی، آتش‌سوزی این کشتی، باعث تغییر یا تاخیر در ناوبری کشتی‌ها در بندر جبل علی نشده است.

بندر جبل علی، یک بندر بزرگ در جنوب دبی و محل پهلو گرفتن ده‌ها کشتی است اما مقام‌های دبی گفتند که انفجار کانینتر و آتش‌سوزی این کشتی در ترمینال دور از خط اصلی ناوبری این بندر رخ داد و به همین دلیل هیچ کشتی دیگری آسیب ندیده و اختلالی در ناوبری کشتی‌های دیگر نیز رخ نداده است.

بندر جبل علی در دبی، یکی از بزرگترین بندرهای جهان و بزرگترین بندر در خاورمیانه است. این بندر خدماتی به کشتی‌های تجاری از شبه قاره هند تا آفریقا و آسیا ارائه می‌دهد.

این بندر که توسط شرکت «دی پی ورلد» مستقر در دبی اداره می‌شود، دارای چهار ترمینال است و برخی از بزرگترین کشتی‌های جهان می‌توانند در این بندر پهلو بگیرند.