رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که قرار است اس‌جی شنکر، وزیر خارجه هند از بهر گفتگو با مقامات روسی در مورد اوضاع امنیتی افغانستان عازم روسیه شود.

طبق اعلام رسانه‌های هندی اوضاع افغانستان در نشست مقام‌های عالی رتبه‌ی دو کشور از جمله، اجلاس سانه‌ی هند و روسیه در صدر آجندا خواهد بود.

هرچند زمان دقیق سفر وزیر خارجه هند به روسیه اعلام نشده‌است اما گفته شده‌است که این سفر پس از آن صورت می‌گیرد که پیش از این، وزیر خارجه روسیه از از هند دیدن کرده‌بود.

مقامات هند و روسیه در حالی از بهر اوضاع افغانستان باهم دیدار و گفتگو خواهند کرد که در حال حاضر درگیری‌ها در افغانستان بشدت افزایش یافته‌است.

جنگ در ولایت‌های شمال افغانستان سبب شده‌است تا امام علی رحمان، رییس جمهوری تاجیکستان دستور اعزام 20 هزار نیرو در مرز با افغانستان را صادر کند.

طبق اعلام رسانه‌های تاجیکستانی، امام علی رحمان، با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه نیز در مورد اوضاع امنیتی افغانستان به ویژه مناطقی که با این کشور هم مرز است بحث و گفتگو کرده‌است.

روز گذشته، رسانه‌های ایران گزارش دادند که عمران خان نخست وزیر پاکستان با ابراهیم رییسی، برنده انتخابات ریاست جمهوری ایران در بخشی از صحبت‌های شان در مورد اوضاع امنیتی افغانستان بحث کردند.

دو طرف از اوضاع کنونی ابراز نکرانی کردند اما ابراهیم رییسی گفته که امنیت افغانستان باید توسط خود مردم این کشور برقرار شود.

عمران خان نیز گفته که پاکستان از درگیر شدن افغانستان به یک جنگ طولانی نگران است.