سفارت بریتانیا در کابل از شهروندان کشورش خواسته که به دلیل افزایش تهدیدات امنیتی در افغانستان، این کشور را ترک کنند.

این سفارت امروز (پنج‌شنبه، 2 ثور) گفته است که ما از شهروندان بریتانیا می‌خواهیم که به دلیل افزیش تهدیدات امنیتی افغانستان را ترک کرده و از سفر به این کشور خودداری کنند.

به گفته سفارت بریتانیا، در حال حاضر اوضاع امنیتی افغانستان اطمنان بخش نیست و ممکن است در آینده وضعیت بدتری را تجربه کند.

این سفارت‌خانه علاوه کرده است که به احتمال زیاد گروه طالبان پس اول ماه می حملات و خشونت‌های خود در افغانستان را افزایش دهد.

این در حال است که پیش از این مسئولان امنیتی کشور گفته بودند که طالبان برای یک جنگ تمام‌عیار در برابر نیروهای امنیتی در بهار سال 1400 خورشیدی آمادگی می‌گیرند.

نگرانی‌ها از تشدید حملات طالبان پس از آن بالا گرفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان را چند ماه به تاخیر انداخت.

بر بنیاد توافق‌نامه صلح واشنگتن با گروه طالبان، تمام نیروهای خارجی به شمول نیروهای آمریکایی باید تا اول ماه افغانستان را به گونه کامل ترک می‌کردند.

گروه طالبان در واکنش به این تصمیم ایالات متحده آمریکا، آن را وعده خلافی واشنگتن در برابر تعهدات این کشور خواندند و در اعتراض به آن از شرکت در نشست استانبول خودداری کردند.