وزارت دفاع ملی از کشته شدن ۳۱ جنگجوی طالب در پنج ولسوالی ولایت قندهار خبر می‌دهد.

این وزارت امروز ( پنجشنبه،۱۹ حمل) با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که روز گذشته، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی با حمایت قوای هوایی، در مربوطات ولسوالی های ارغنداب، ژیری، شاولیکوت و میوند ولایت قندهار عملیات را راه اندازی کردند.

به نقل از این خبرنامه، در نتیجه این عملیات، ۳۱ طالب کشته و ۱۹ تن آنان زخم برداشته است.همچنان مقداری از سلاح و مهمات شان تخریب شده‌است.

در همین‌حال، طالبان ۶۹ حلقه ماین های مختلف النوع را که در مربوطات ولسوالی های یاد شده جهت آماج قرار دادن مردم ملکی و نظامی جابجا کرده بودند، توسط تیم انجنیری اردوی ملی کشف و دور از ساحه مسکونی انفجار داده شد.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

از سویی‌هم، روز گذشته، یک فرد انتحار کننده که می‌خواست موتر مملو از مواد منجره را در ولسوالی پنجوایی این ولایت انفجار دهد، پیش از رسیدن به هدف درپی شلیک نیروهای پولیس از بین برده شد.

در عین‌حال، روز گذشته میدان هوایی قندهار نیز مورد حملهٔ راکتی قرار گرفت و خسارات مالی و جانی را به نیروی امنیتی این ولایت وارد کرد.

قندهار در جنوب‌شرق کشور موقعیت دارد و یکی از ولایت‌های نا امن کشور است که گروه طالبان در ولسوالی‌های مختلف آن به ویژه در ولسوالی پنجوایی و ژیری این ولایت حضور گسترده دارند.