شماری از کابران شبکه های اجتماعی در رابطه به ایجاد کارخانه تولید شراب در بلوچستان پاکستان و کشته شدن سه واکسیناتور زن در جلال‌آباد واکنش نشان دادند و این اقدام پاکستان را محکوم کردند .

یک شرکت معروف تولید شراب روند ساخت و ساز شراب را در ایالت بلوچستان پاکستان آغاز کرده‌است. رسانه‌های پاکستانی می‌گویند که این شرکت در سال ۲۰۱۸ مجوز تولید شراب را در این کشور بدست آورده بود.

این شرکت تحت نام Hui Coastal Brewery and Distillery Limited فعالیت می‌کندد و به تاریخ ۳۰ اپریل سال گذشته در کشور پاکستان ثبت و راجستر شده بود. به گفتهٔ مقامات پاکستانی، تولیدات این شرکت برای مصرف شهروندان چینی خواهد بود.

در همین‌حال، عبدالکریم خرم، رییس دفتر حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان در واکنش به آغاز فعالیت این شرکت تولید شراب در پاکستان گفته‌است که: « در افغانستان در حدود ۱۵۰۰۰۰ عسکر غیر مسلمان به سر وجود داشت؛ اما برای آنان فابریکهٔ تولید شراب ساخته نشد؛ولی در پاکستان برای ۳۰۰۰۰ کارگر چینانی فاریکهٔ تولید شراب ساخته می‌شود.»

‏از سوی هم خانم لینا روزبه، خبرنگار و فعال حقوق زن در صفحه تویترش نگاشته است که «زن را می‌کشند به جرم واکسین کردن کودکان۔۔جهالت و تحجر و عقب ماندگی تا چه حد و تا کجا۔۔۔»

حامد مشعل، یک دیگر از کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک در واکنش به این قدام پاکستان گفته است که «درست است که نام‌ پاکستان جمهوری اسلامی است ولی پاکستانی ها هیچ گاهی سکیولار بودن خود را پنهان نکرده اند. وقتی مصاحبه های مقامات اسبق و فعلی ایشان را با مطبوعات غربی بشنوی به وضاحت دیده می‍‌‌شود که دولت با یک سیستم دین از سیاست جدا اداره می‌شود.»

یک دیگر از کابران شبکه اجتماعی تویتر می‌گوید که «جهاد درافغانستان تا تولید شراب در پاکستان همه می‌بینیم که پاکستان صادرکننده امارت اسلامی و حمایت‌گر جهاد اسلامی در افغانستان است.»

داکتر انیسه پاشاهی، در صفحه تویترش نگاشته است که «مردم افغانستان چه وقت هوشیار میشوید؟.: اگر در افغانستان یک تار موی زن از زیر چادر معلوم شود فورا می‌گویند اسلام در خطر است، ایمان در خطر است، دین در خطر است اما در پاکستان حتی اگر فابریکه شراب ساخته شود می‌گویند مشکل نیست.»

بوستان گلستان، می‌گوید که «سیکولارهای بی دینی که در پاکستان از ۵۰ سال گذشته حکومت می‌کنند، فابریکه شراب را با همکاری چین ساختند واگر خدای نکرده حکومت سیکولارهای بی دین در افغانستان هم مستحکم شود، هزاران فابریکه شراب را در افغانستان خواهند ساخت! مجاهدین از پاکستان درس گرفته نظام سیکولاریسم را نابود می‌کنند.»

مسعود آمری، می‌نویسد که «در پاکستان فابریکه های شراب می‌سازند و برای ما یک کشور اسلامی آرزو دارند، وای به حال انهایکه به گفته پاکستان برادر یا هم خواهر مسلمان و هموطن خود را که به حجاب اسلامی برای رضای الهی واکسین اطفال می‌کنند به قتل می‌رسانند. این دسته مخلوق در اخرت به الله چه جواب خواهد داد.»