روزنامه کانادایی گلوب اند میل گفته است که گروه داعش مسئولیت ترور سه کارمند زن تلویزیون خصوصی انعکاس در ولایت ننگرهار را برعهده گرفته است.

این گروه مسئولیت ترور ملاله میوند، مجری پیشین این تلویزیون را نیز بر عهده گرفته بود که حدود سه ماه پیش در شهر جلال‌آباد از سوی مردان مسلح به گلوله بسته شد.

روز گذشته افراد مسلح ناشناس در دو حمله جداگانه بر کارمندان زن تلویزیون انعکاس در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، سه کارمند این تلویزیون را به قتل رساندند.

زلمی لطیفی، مدیر رادیو و تلویزیون انعکاس گفته بود که سه کارمند زن این تلویزیون در جریان دو حمله مسلحانه جداگانه از سوی افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده‌اند.

به گفته وی در این رویدادها مرسل وحیدی، سعدیه سادات و شهناز رووفی، از کارمندان بخش دوبله رادیو و تلویزیون انعکاس جان باختند.

همچنان در جریان این دو حمله مسلحانه دو زن دیگر نیز زخم برداشتند. سخنگوی شفاخانه حوزه‌ای شهر جلال‌آباد گفته است که در نتیجه این حملات، دو زن زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

از سوی هم جمعه‌گل حمت، فرمانده پولیس ولایت ننگرهار اعلام کرد که عامل ترور مرسل وحیدی از سوی نیروهای امنیتی این ولایت بازداشت شده است.

این در حال است که حدود سه ماه به این طرف حملات هدفمند به جان خبرنگاران در کشور به شدت افزایش یافته است.

در جریان این سه ماه نزدیک به ۱۰ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای به گونه هدفمند به قتل رسیده‌اند که مسئولیت بیشتر این رویدادها را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

گفتنی است که حکومت گروه طالبان در پشت این رویدادها می‌ داند، اما این گروه هرگونه دست داشتن در این قضایا را رد کرده است.