وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه،۱ دلو) در یک خبرنامه‌ای از کشته‌شدن ۶۱ تن از جنگجویان طالب در سه ولایت کشور خبر می‌دهد.

خبرنامه می‌افزاید که روز گذشته جنگجویان طالب می‌خواستند بر پسته‌های نیروهای امنیتی در ترینکوت ولایت ارزگان، در مربوطات ساحه مومند دره ولسوالى اچین ولایت ننگرهار و در مربوطات ولسوالی های «ارغنداب»، «پنجوایی»، «میوند» و «ژیری» ولایت قندهار، حمله کنند.

به نقل از این خبرنامه، نیروهای دفاعی و امنیتی ملی با حمایه کوماندوها و قوای هوایی در چار چوب دفاع فعال دشمن را هدف قرار دادند و در نتیجه ۴ جنگجوی طالب در ارزگان، ۱۱ جنگجوی طالب در ننگرهار و ۴۶ تن دیگر در مربوطات ولسوالی های «ارغنداب»، «پنجوایی»، «میوند» و «ژیری» ولایت قندهار کشته شده‌اند.

گفته می‌شود که در پی این حملات یک مقدار سلاح و مهمات گروه طالبان به دست نیروهای امنیتی رسیده‌است و همچنان، ۱۷ حلقه ماین که در مربوطات ولسوالی «میوند» ولایت قندهار جابجا شده بود، توسط تیم انجنیری قول اردوی ۲۰۵ اتل کشف و خنثی گردیده‌است.

افزایش نا امنی‌های اخیر شهروندان کشور را نگران ساخته‌است از سویی‌هم افزایش این حملات برابر است به گفتگو‌های صلح در دوحه قطر. بیشتر از سه ماه از گفتگو‌های صلح میان هیئت مذاکره کنندهٔ طالبان و دولت افغانستان می‌گذرد اما تاکنون به نتیجه نرسیده‌است.