مقام‌های اندونزیایی اعلام کردند که محل سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که روز گذشته (شنبه، 9 جون) پس از پرواز از میدان هوایی بین‌المللی جاکارتا، پایتخت این کشور، در دریا سقوط کرده است.

براساس گفته‌های مقام‌های اندونیزیایی، این هواپیما حدود چهار دقیقه بعد از پرواز دچار سانحه شده و سقوط کرده است. محل سقوط این هواپیما در فاصله‌ی ۲۰ کیلومتری شمال جاکارتا اعلام شده است.

براساس گزارش ها بیش از ده کشتی به محل اعزام شدند و غواصان نیروی دریایی مشغول جستجو هستند. محققان درحال تحلیل اقلامی هستند که تصور می شود قطعات هواپیما باشد.

این هواپیما با ۱۲ خدمه و ۵۰ مسافر از میدان هوایی بین‌المللی جاکارتا حوالی ساعت ۱۴:۳۶ به وقت محلی برخاست و بسوی ولایت کالمانتان غربی در بورنئو در حرکت بود.

در این هواپیما هفت کودک و سه نوزاد نیز حضور داشتند.

مارشال باگوس پوروهیتو، سرپرست سازمان جستجو و نجات اندونزی گفته است که این هواپیما پیش از سقوط وضعیت اضطراری اعلام نکرده بود.

از سوی هم جفرسون اروین جوونا مدیر عامل شرکت هوایی سریویجایا به خرنگاران گفته است که این هواپیما در وضعیت خوبی به سر می برد.

آقای اروین جوونا افزود که این پرواز به دلیل بارندگی شدید ۳۰ دقیقه با تاخیر انجام شد.

وزیر حمل‌ونقل اندونزی می‌گوید، تیم‌های امداد و نجات سریعا عازم محل شده‌اند. ارتش نیز با کشتی‌ها و هواپیماهای خود عملیات نجات را آغاز کرده است.

عملیات جستجو و نجات سرنشینان این هواپیما تاکنون ادامه دارد.