فیلم «تورباز» ساخته سینمای بالیوود که به موضوع جنگ افغانستان پرداخته‌است، به روز جمعه این هفته به نمایش گذاشته می‌شود. همایون شمس خان، بازیگر سینمای افغانستان که در این فیلم نقش بازی می‌کند، در مورد تورباز با خامه پرس گفت‌وگوی اختصاصی کرده‌است.

همایون شمس خان، ستاره فیلم افغانستان در مصاحبه اختصاصی با خامه پرس گفت که فیلم تورباز ساخته‌ای سینمای بالیوود است و سانجی دت، یکی از بازیگران مشهور سینمای هند، نقش مرکزی در این فیلم را بازی می‌کند.
وی افزود که این فیلم براساس جنگ جاری در افغانستان ساخته شده و هدف اصلی آن به تصویر کشیدن کودکان است که به جای آموزش در جنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. ونیز در فیلم تورباز توضیح داده‌شده که این کودکان چگونه و توسط چه کسانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.


آقای شمس همچنان در مورد نقش خود در این فیلم گفت که او بیشتردر پشت صحنه کار می‌کند، اما در سکانس‌های آخر در نقش یک سرباز ظاهر می‌شود.

او علاوه کرد که فیلم تورباز اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ، زبان‌ها و سنت‌های رایج در افغانستان، در اختیار فیلم‌سازان قرار می‌دهد.
این بازیگر سینمای افغانستان گفت که شماری از کودکان افغانستان نیز برای نقش بازی‌کردن در این فیلم، جهت آموزش به هند فرستاده شده‌اند.


آقای شمس گفت که فیلم تورباز در هند، افغانستان و قرقیزستان فیلمبرداری شده است، اما در نخست قرار بود فیلمبرداری این فیلم در افغانستان صورت بگیرد، ولی به دلیل تهدیدات امنیتی، نتوانست فیلم را در افغانستان فیلمبرداری کند.


آقای شمس در پاسخ به سوال خامه پرس درباره این که چرا سانجی دت و سینمای هند می‌خواهند درباره افغانستان فیلم بسازند، گفت که سانجی دت، ستاره سینمای هند، دوست صمیمی وی است و او بسیار افغانستان و مردم این کشور را دوست دارد. آقای دت همیشه می‌گوید که چرا در افغانستان جنگ جریان دارد، در صورت که شهروندان این کشور به صلح احتیاج دارند و باید زندگی خوبی داشته باشند.


این ستاره سینمای افغانستان علاوه کرد که سانجی دت می‌خواست از طریق فیلم‌های خود، چهره واقعی و امن افغانستان را به جهانیان نشان دهد.


آقای شمس در مورد ساخت فیلم تورباز ابراز خوشحالی کرد و گفت، مطمئن است که این فیلم افراد بیشتری، به ویژه افغان‌ها را مجذوب خود خواهد کرد.

همایون شمس خان همچنان درباره کارنامه سینمایی خود به خامه پرس گفت که از کودکی عاشق فیلم بوده و ابتدا بازیگری را در یک مرکز آموزش فیلم در کانادا فرا گرفته و سپس در این کشور تحصیل کرده‌است. او همچنان تلاش کرده که در فیلم‌های زیادی کار کند.
وی خاطرنشان ساخت که عملکرد خوب وی منجر به پیشنهاد کار در یکی از محبوب ترین سینماهای جهان، یعنی بالیوود شد.
این بازیگر سینمای افغانستان گفت که به جز از فیلم تورباز، در سه فیلم دیگر نیز نقش بازی کرده که دو فیلم آن به زودی در بالیوود اکران می‌شود. او همچنان در سریالی زیر نام «ماموریت سری» در افغانستان نیز نقش بازی کرده که در ترکیه فیلم‌برداری شده‌است.

آقای شمس همچنان گفت که فیلم تورباز فردا (جمعه، 11 دسمبر/ 21 قوس) در شبکه انترنتی «نت فلیکس» با کیفیت بالا منتشر می‌شود.

همایون شمس خان در قسمت آخر مصاحبه خود خطاب به شهروندان افغانستان گفت که آن‌ها باید تعصب و نفرت نسبت به یکدیگر را کنار بگذارند و همه آن‌ها از هر قوم و نژادی که هستند، باید دست به دست یکدیگر داده و کشورشان را متحد سازند.

وی گفت، به عنوان مثال وقتی به هر كشور دنیا می‌رود و در آن‌جا در یك فیلم كار می‌كند، او را افغانی صدا می‌كنند، نه پشتون، تاجیك و هزاره. همه افغان‌ها یك ملت هستند و ما باید با هم همکاری کنیم تا کشور خود را بسازیم.