عطامحمد نور، رئیس اجرایی جمعیت اسلامی در واکنش به گفته‌های امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور می‌گوید که شهروندان ولایت بلخ به روی توطیه‌گران سیلی محکمی خواهند زد تا خواب پریشان آن‌ها پریشان‌ترشوند.

آقای نور امروز (سه‌شنبه، ۴ قوس) در یک موضع‌گیری فیس‌بوکی گفته است که ما دزدی پول‌های اوپراتیفی امنیت ملی در زمان تصدی ریاست این اداره از سوی اقای صالح را فراموش نکرده‌ایم.

وی می‌افزاید، اگر معاون نخست رئیس‌جمهور این اختلاس را از یاد برده، من می‌توانم برای او یادآوری کنم  که این پول‌ها چقدر بوده و در کجا سرمایه‌گذاری کرده‌است.

رئیس اجرایی جمعیت اسلامی  تاکید کرده‌است که بندر حیرتان محکوم به فساد نیست، اما فساد در معاونت نخست ریاست جمهوری همه چیز را فاسد ساخته و آقای صالح از این وضعیت لذت می‌برد.

آقای نور خطاب به امرالله صالح بیان داشته‌است، می‌دانم که پول‌های جاسوسی‌ات را در کجا سرمایه‌گذاری کرده‌یی، در صورت نیاز همه را فاش خواهم کرد.

او همچنان معاون نخست رئیس‌جمهور را متهم به اختلاس در بودجه مبارزه با کرونا کرده و گفته است که چشم دوختن به حیف و میل میلیون‌ها دالر از برنامه دسترخوان ملی شرم‌آور است.

رئیس اجرایی جمعیت اسلامی با انتقاد از موقف‌گیری آقای صالح، می‌گوید که وی جایگاه مسئولیت‌های قانونی خود را فراموش کرده و از مقام معاونیت نخست ریاست جمهوری تا فرماندهی پولیس کابل و پزشک ارگ، تنزیل رتبه کرده‌است.

به باور عطامحمد نور، حاصل جلسات به گفته او «کانون توطیه موسوم به شش‌ونیم صبح» جز افزایش جرایم جنایی، گسترش فاصله میان مردم، احزاب سیاسی و حکومت و حتا آوردن موتر‌ مملو از راکت در داخل شهر کابل و نیز نشر تصاویر افراد بی‌گناه در کنار مجرمان، هیچ دستاوردی نداشته‌است.

آقای نور خاطرنشان ساخته‌است که توهین به نمایندگان مجلس، چهره‌های مطرح سیاسی، رهبران احزاب سیاسی، علمای دینی و اقوام کشور، فاصله و نفرت پراکنی میان اقشار جامعه و نیز ملت و دولت را بیشتر می‌سازد.

رئیس اجرایی جمعیت اسلامی می‌گوید: «من هیچ غلام‌بچه‌ای را به خود سیال نگرفته و نمی‌گیرم.غلط نکنید. به صحبت‌های من دقت کنید، من شما را فرد دوم ارگ خطاب کردم، نه فرد دوم کشور.»

وی اضافه کرده که آقای صالح چند روزی در بخش نظامی سفارت افغانستان در شهر دوشنبه، امور کارهای کمپیوتری این سفارت را به عهده داشت و در جریان سفر من با مارشال فهیم به فرانسه، ترجمان ما بود.

به گفته آقای نور، امرالله صالح یک شخص باد آورده است، وگرنه او نه سهمی در جهاد و مقاومت  داشت و ‌نه آدم مطرح و صاحب فهمی بود.

این گفته‌ها در واکنش به اظهارات امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور که گفته بود ماموران فاسد وابسته به عطامحمد نور را از بندر حیرتان بیرون خواهد کرد، بیان می‌شود.