یک مقام بلندپایه اطلاعاتی ایالات متحده امریکا گفته است که ایران در صدد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور است و به بخشی از اطلاعات رای دهندگان نیز دست یافته است.

جان رتکلیف، مدیر ارشد دستگاه ناظر بر اطلاعات ملی امریکا در سخنرانی چهارشنبه شب خود گفت که ایران به اطلاعات شخصی برخی رای دهندگان امریکایی دسترسی پیدا کرده و در جهت اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا است.

آقای رتکلیف افزود ما تایید می‌کنیم که ایران اطلاعاتی مربوط به فهرست‌های انتخاباتی و ثبت نام رای دهندگان را در اختیار گرفته و می‌توان از این اطلاعات برای اطلاع رسانی نادرست به رای دهندگان استفاده کرد.

درهمین حال سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ضمن رد ادعای مداخله ایران در انتخابات ریاست جمهوری امریکا از سوی واشنگتن، گفته است که هیچ ترجیحی برای نتیجه انتخابات امریکا وجود ندارد.

همچنان آقای رتکلیف مسکو را نیز متهم به دخالت در امور انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده کرد.

روسیه پیش از این نیز متهم به مداخله در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا شده بود. اتهاماتی که همواره از سوی مقامات روسی رد شده است.

بسیاری از کارشناسان به این باورند که اظهارات مقامات امریکایی در پیوند به مداخله ایران و روسیه در انتخابات امریکا، وجه این کشور را در مجامع بین‌المللی تضعیف می‌کند.