گزارش‌های ضد و نقیض از تلفات سنگین نیروهای امنیتی در یک کمین جنگ‌جویان گروه طالبان در ولایت تخار می‌رسانند که حکایت از کشته و مفقود شدن ۲۵ نیروی امنیتی دارد.

وزارت امور داخله می‌گوید که «رازمحمد دوراندیش»، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت تخار در نتیجه درگیری با جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای امروز (چهارشنبه، سی‌ام میزان) گفته است که آقای دوراندیش شب گشته در ولسوالی بهارک ولایت تخار جان باخته است.

در همین حال لطیفه سعیدی، عضو شورای ولایتی تخار به خامه پرس گفت که در نتیجه کمین افراد گروه طالبان بالای کاروان نیروهای امنیتی در روستای «مسجد سفید» ولسوالی بهارک، ۲۱ تن از نیروهای امنیتی کشته و چهار تن دیگر نیز مفقوداند.

بانو سعیدی افزود که همین اکنون نیز جنگ ادامه دارد و تاکنون هیچ گونه کمک رسانی از سوی حکومت و نهادهای امنیتی صورت نگرفته است.

این عضوی شورای ولایتی گفت که در سفر هیأت بلند پایه امنیتی به ولایت تخار، فرمانده نیروهای امریکایی مانع پاک‌سازی ساحه از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان شده است.

همچنان جواد هجری، سخنگوی والی تخار در یک تماس تلفنی با خامه پرس گفت که به شمول آمر امنیت فرماندهی پولیس این ولایت، ۱۷ تن از نیروهای امنیتی جان باحته‌اند.

در همین حال سید محراب‌الدین، ولسوال بهارک ولایت تخار در گفت‌وگو با خامه پرس گفت که درگیری‌ها در حال حاضر فروکش کرده و نیروهای امنیتی در حال تجدید قوا برای پاک‌سازی ساحه از وجود افراد گروه طالبان هستند.

وی افزود که در حال حاضر جنگ‌جویان گروه طالبان در ساحه حضور گسترده دارند.

براساس گفته‌های خبرنگاران محلی تخار، تاکنون ۴۰ جسد نیروی امنیتی به بیمارستان ولایتی این ولایت منتقل شده‌اند.