مسئولان محلی در ولایت ارزگان می گویند که ۲۸ نیروی دولتی پس از تسلیم‌شدن به جنگجویان گروه طالبان در ولسوالی گیزاب این ولایت کشته‌اند.

زرگی عبادی، سخن‌گوی والی ارزگان در صحبت با خامه پرس گفت که این رویداد روز دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری در مرکز ولسوالی گیزاب ان ولایت صوت گرفته است.

به گفته آقای عبادی ۲۸ تن ازنیروهای دولتی در پی محاصره‌ی جنگجویان وابسته به گروه طالبان به این گروه تسلیم شده بودند.

وی در ادامه بیان کرد که طالبان به نیروهای امنیتی که در محاصره قرار داشتند، وعده داده بودند که اگر تسلیم شوند، آن‌ها را به سلامت به خانه‌های‌شان می‌فرستند و تنها اسلحه‌ی آن‌ها را کار دارند. سخن‌گوی والی ارزگان افزود که این نیروها به این وعده‌ی طالبان اعتماد کرده و به آنان تسلیم شده بودند.

او گفت که طالبان پس از کشتن این ۲۸ نیروی دولتی، تمامی مهمات و وسایط آنان را با خودشان بردند و اجساد این سربازان شام روز سه‌شنبه به مرکز ولسوالی گیزاب انتقال داده شده است.

آقای عبادی همچنان افزود که ۱۴ نیروی امنیتی دیگر در طی چند روز اخیر در درگیری با گروه طالبان در این ولسوالی کشته شدند و تعدادی از نیروهای دولتی از حومه‌های مرکز گیزاب عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند.

او بیان کرد که وضعیت در ولسوال گیزاب فعلا در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد و نیروهای امنیتی تازه نفس نیز به این ولسوالی اعزام و مستقر شده‌اند.

از سوی هم ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییتی گفته است: “۲۸ تن نیروهای امنیتی اداره کابل در ولسوالی گیزاب در جریان نبرد رو در روبا این گروه کشته شدند.”