ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌‌یی هدف قرار دادن افراد ملکی از سوی طالبان را در پنجوایی قندهار محکوم و آن را یک عمل تروریستی عنوان کرده است.

در خبرنامه‌ی ارگ آمده است:

امروز در منطقه زلخان ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار در اثر انفجار ماین جاسازی شدۀ گروه طالبان، به شمول یک کودک، تعدادی از زنان و شمار دیگری از هموطنان ما شهید و زخمی گردیدند.

در خبرنامه آمده است که رییس جمهور غنی ضمن محکوم کردن این رویداد از طالبان خواسته می‌خواهد که از خشونت و به خصوص جاسازی ماین های کنار جاده که عامل اصلی تلفات ملکی است دست بردارند.

رییس گفته است:

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این رویداد تروریستی، گفت: طالبان در آستانه صلح و آغاز مذاکرات مستقیم با هیات مذاکره کنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان، باید از خشونت و به خصوص جاسازی ماین های کنار جاده که عامل اصلی تلفات ملکی می باشد، اجتناب ورزند و برای دستیابی به صلح پایدار و باعزت، به صدای دولت و لویه جرگه مشورتی صلح، لبیک گویند.

این در حالی است حوالی ساعت ۹ صبح امروز پنج شنبه، ۲۳ اسد ۴ غیر نظامی به شمول ۳ زن و ۱ طفل در نتیجه انفجار ماین جاسازی شده از سوی طالبان مسلح در ولسوالی پنجوایی قندهار کشته شدند و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

این رویداد در منطقه زلخان ولسوالی پنجوایی هنگام رخ داده موتر حامل غیر نظامیان با ماین کارگذاری شده از سوی گروه طالبان در سرک عمومی برخورد کرد.