براساس گزارش ها مقام های محلی در منطقه خودمختار مغولستان داخلی در شمال غرب چین از شناسایی چند کانون شیوع طاعون سیاه خبر داده اند.

گزارش ها حاکی از ان است که مغولستان داخلی سه کانون شیوع بیماری به نام طاعون بوبونیک یا ( طاعون سیاه) را شناسایی و سپس آنها را ضدعفونی کرده است.

 گفته می شود که با وجود ضد عفونی کردن این مکان ها هنوز هم خطر شیوع این بیماری رفع نشده است و یکی از دامداران محلی مبتلا به این ویروس تحت درمان قرارگرفته است.

روسای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این منطقه از همه گردشگران خواسته است که از مزارع دوری کنند.

باکتری که موجب ابتلا به طاعون سیاه شده است ظاهرا پس از ابتلای یک دامدار و پیدا شدن چهار موش مرده در منطقه ای به نام بایانور مغولستان داخلی در اواسط ماه گذشته میلادی شناسایی شده است.

با وجود برخی از نگرانی ها «شو شیایو یوان» از بیمارستان دانشگاه پکن در مصاحبه ای گفت که این ویروس اصولا در چندین کانون شیوع پیدا می کند و مردم نباید دچار ترس و واهمه شوند.

وی افزود: این ویروس اصولا در حیوانات در مکان های محروم و دورافتاده پیدا می شود و اگر مردم آنجا نروند و خود را از این مکان ها دور نگهدارند خطر همه گیری وجود ندارد.

در گزارش ساوت چاینا آمده است که ۱۵ نفر از کسانی که با این دامدار در ارتباط نزدیک بوده اند از ماه گذشته میلادی قرنطینه شدند و فرد بیمار هم در حال درمان است و وضعیت با ثباتی دارد.