زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان با مقام‌های پاکستانی در باره روند صلح افغانستان دیدار و گفتگو کرده است.

سفارت امریکا در پاکستان امروز (پنجشنبه، ۱۲ سرطان) در یک اعلامیۀ گفته است که نماینده ویژه ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان با مقام‌های این کشور در پیوند به صلح افغانستان صحبت کرده است.

در این اعلامیه آمده است که آقای خلیلزاد از تلاش‌های اسلام‌آباد در پیش‌برد روند صلح افغانستان اظهار قدردانی کرده و گفته است که صلح در افغانستان برای ثبات و توسعۀ منطقه بسیار مهم است.

در این دیدار خلیلزاد همچنان گفته است که حکومت افغانستان و گروه طالبان به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی نزدیک شده اند.

در این سفر زلمی خلیلزاد با شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان نیز دیدار نموده است.

وزارت خارجه پاکستان در با نشر اعلامیه ای گفته است که آقای قریشی از تداوم خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده و همچنان خواستار ادامۀ تبادلۀ زندانیان میان دولت افغانستان و طالبان شده است.

در این اعلامیه آمده است که آقای قریشی از ایجاد تیم مذاکره‌کنندۀ حکومت و ایجاد شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان استقبال کرده و گفته است که تمامی طرف‌ها باید خشونت‌ها را کاهش دهند.

گفته می شود که گفتگوهای بین الافغانی قرار در جریان ماه سرطان آغاز شود.

شب گذشته نیز محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور در مصاحبۀ با تلویزیون ملی گفت که به احتمال قوی نخستین مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان در قطر برگزار خواهد شد.