وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که ۱۱ تن از جنگ‌جویان گروه طالبان به شمول سه جنگجوی پاکستانی و چهار جنگ‌جوی ازبیکستانی در درگیری با نیروهای امنیتی در ولایت غزنی کشته شده‌اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در برگه توییترش نگاشته است که ۱۱ تن از جنگ‌جویان گروه طالبان از جمله سه پاکستانی و چهار ازبیکستانی در ولایت غزنی توسط نیروهای اردوی ملی کشته شده‌اند.

آقای امان گفته است که این افراد روز گذشته (چهارشنبه، ۱۱ سرطان) بر پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان حمله کردند که در نتیجه حملات آنان دفع شده است.

از سوی هم شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی می‌گویند که در چند روز اخیر، جنگجویان گروه طالبان در ولسوالی‌های گیلان، زنخان و آب‌بند این ولایت نشست‌های متعدد دایر کرده و قصد دارند در روزهای آینده از چند جهت بر شهر غزنی حملات گسترده انجام دهند.

حسن رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی می گوید که در چند روز اخیر تجمع گروه طالبان در فاصله میان ولسوالی زنخان غزنی و خروار لوگر بیشتر شده و رهبران این گروه در ولسوالی‌های گیلان، زنخان و آب بند نشست‌های زیادی را دایر کرده و قصد حمله‌بر غزنی را دارند.

آقای یوسفی گفت که اگر مقام‌های امینتی  بر نقاط مشخص ولایت غزنی که جنگجویان گروه طالبان در آن تجمع دارند، حملات هدفمند و پاسگا‌ه‌های ‌امنیتی را اکمال و تجهیز نکنند، غزنی در وضعیت بد امنیتی قرار خواهد گرفت.