وزارت خارجه‌ی کشور اعلام کرده است که مقام‌های استاد یزد ایران، شلیک نیروهای انتظامی این کشور بر موتر حامل مهاجران افغان را پذیرفته اند.

براساس اعلام وزارت خارجه، در دیدار عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران امروز (شنبه ۱۷ جوزا) با مقام‌های یزد ایران، مقام‌های ایرانی از پی‌گرد قانونی عاملان تیراندازی بر موتر حامل مهاجران افغان از سوی نهادهای عدلی ‌و قضایی این کشور، اطمینان داده‌اند.

چهارشنبه‌ی هفته گذشته در استان یزد ایران یک موتر حامل مهاجران افغان پس از شلیک از سوی نیروهای نظامی ایرانی، آتش گرفت که در نتیجه‌ی آن سه مهاجر افغان سوخته، جان دادند و شماری دیگر زخمی شدند.

گفته شده است، این موتر ۱۴ سرنشین داشته که یک تن آنان شهروند پاکستانی و ۱۳ تن دیگر شهروند افغانستان بوند.

در ویدیویی که از صحنه‌ی این رویداد در رسانه‌های اجتماعی نشر و باز نشر می‌شود، یکی از افراد سوخته از یک شهروند ایرانی آب می‌طلبد و همزمان صدای با لهجه‌ی یزدی ایرانی که می‌گوید «گشت پشت‌شان بود، ‌زدش رفت» شنیده می‌شود.

پیش از این مقامات ایرانی آتش‌ گرفتن موتر حامل مهاجران افغان را در اثر شلیک پولیس رد کرده و گفته بودند که این موتر به دلیل سرعت زیاد و تصادم با موانع کنار جاده، آتش گرفت.

اما وزارت خارجه‌ی کشور می‌گوید که مقامات ایرانی در دیدار با سفیر افغانستان شلیک از طرف پولیس بر موتر مهاجران افغانستان را پذیرفته‌اند.