بر اساس گزارش ها فروش سلاح همزمان با اعتراضات گسترده ضد نژاد پرستی در آمریکا به صورت بی‌سابقه‌ای در این کشور افزایش یافته است.

روزنامه واشنگتن‌ تایمز، امروز (چهارشنبه ۳ جون) گزارش داده است که به دنبال اعتراضات سراسری در ایالات متحده نسبت به قتل “جرج فلوید” شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفید پوست این کشور، فروشگاه‌های ایالات متحده از افزایش تقاضای سلاح خبر می‌دهند.

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی تحلیل و تجزیه وضعیت سلاح‌های کوچک، تقریبا بیش از ۱.۷ میلیون سلاح در ماه می در آمریکا به فروش رفته که این میزان نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.

«جیمز زیمرمن» مالک یک فروشگاه سلاح در شهر «میسولا» ایالت مونتانا از تعداد بالای آمریکایی‌هایی خبر داده که برای اولین بار به خرید سلاح روی آورده‌اند.

وی گفت: «حداقل دو سوم تعداد سلاح‌های فروخته شده در ۶۰ روز اخیر، افرادی هستند که برای اولین بار صاحب سلاح و خریدار سلاح شدند».

این صاحب فروشگاه اسلحه معتقد است، مردم آمریکا به دنبال ناآرامی‌های اخیر در نتیجه اعتراضات به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست ۴۶ ساله، درباره امنیت خود و خانواده‌هایشان نگران شده‌اند.

افزایش شدید فروش سلاح در آمریکا با تداوم اعتراضات سراسری در پی قتل نژادپرستانه جورج فلوید همزمان شده است.

این اعتراضات سراسری از روز سه شنبه هفته گذشته ابتدا در مینیا ‌سوتا آغاز شد و سپس به چندین ایالت دیگر این کشور گسترش یافته است.