ریاست عمومی امنیت ملی با نشر اعلامیه‌ای گفته است که رهبر گروه تروریستی شاخه‌ی خراسان داعش را با ۱۹ تن از همکارانش دست‌گیر کرده است.

در اعلامیه آمده است که طی عملیات هدفمند و پیچیده، عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر گروه تروریستی داعش شاخه خراسان را با ۱۹ تن از همکاران نزدیکش به شمول قاری ذاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ی پاکستانی، توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی دست‌گیر شدند.

این اعلامیه اضافه می‌کند که اسلم فاروقی در اعترافات اولیه خود از ارتباطات گسترده سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای با گروه داعش شاخه خراسان پرده برداشته است.

در اعلامیه گفته شده است که عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی، باشنده‌ی اصلی قریه‌ی آخندزاده‌گان منطقه‌ی اورکزی اجنسی بوده است که قبلاً به عنوان مسئول نظامی شهر پشاور، قومندان گروه داعش مستقر در دره عبدالخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار بوده که بعد از کشته شدن ابوسعید باجوری به عنوان والی نام نهاد داعش در افغانستان تعیین گردید.

عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی، روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوع مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته است.

قاری زاهد مشهور به معاذ مسئول نظامی داعش در افغانستان و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ی پاکستانی مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که جزئیات بیشتر اعترافات و چگونگی بازداشت این افراد را در روزهای آینده شریک خواهد ساخت.

امنیت ملی می‌گوید که در صدد است تا رهبران کلیدی شبکه‌های تروریستی را که امنیت افغانستان را تهدید می‌کند، مورد هدف قرار دهد.