وزارت صحت هفتمین مرگ ناشی از ویروس کرونا را تائید کرد.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان امروز (شنبه ۱۶ حمل) در یک نشست خبری به خبرنگاران گفته است که یک مرد ۶۳ ساله در اثر بیماری کووید ۱۹ در ولایت کابل جان داده است.

این نخستین مورد مرگ ناشی از کرونا در ولایت کابل و هفتمین مورد در کشور است.

پیش از این نخستین رویداد مرگ ناشی از کرونا، یک مرد ۴۰ ساله در ولایت بلخ بود و پس از آن یک زن ۴۵ ساله در ولایت هرات در اثر این بیماری در گذشت.

اکنون آمار مجموعی ابتلا به کرونا در افغانستان به ۲۹۹ مورد رسیده است که پس از ولایت هرات، ولایت کابل بیشترین مورد ابتلا را دارد.

تا کنون ۱۲ تن از مبتلایان به این ویروس صحت یاب شده اند.

آخرین رویدادهای ابتلا به کرونا در کشور نشان می‌دهد که اشخاص مبتلا شده به ایران و یا هیچ کشوری آلوده‌ای دیگر سابقه سفر نداشته و در اجتماع مصاب شده اند.

گفته می شودویروس کویید ۱۹ در کشور به گردش آغاز کرده است.

وزارت صحت عامه افغانستان قبلاً هشدار داده بود که در صورت جدی نگرفتن نکات وقایوی احتمال می‌رود ۱۱۰هزار تن از شهروندان کشور در اثر این ویروس از بین بروند.

این در حالی است که شمار مجموعی ابتلا به کووید ۱۹ در جهان از مرز یم ملیون گذشته و تا کنون بیش از ۵۸ هزار تن دیگر به دلیل این بیماری جان داده اند.

ویروس کرونا به سرعت در حال گسترش است و تا کنون هیج دارو و واکسین برای این مرز وجود ندارد. تنها راه پیش‌گیری از آن رعایت کردن نکات وقایوی می‌باشد.