تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله که پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری، حکومت همه شمول را تشکیل داد، دومین والی‌اش را برای جوزجان معرفی کرده است.

بشیر احمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش ملی امروز (یکشنبه ۴ حوت)، عبدالحی حیات، عضو فعلی شورای ولایتی جوزجان را به صفت والی جدید این ولایت از دسته‌ای انتخاباتی ثبات و همگرایی معرفی کرده است.

در این مراسم ده‌ها تن از هواداران حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم، در همایشی در شهر شبرغان مرکز آن ولایت، حمایت شان را از داکتر عبدالله عبدلله اعلام کردند.

روز گذشته نیز محمد نور رحمانی از سوی دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبرری داکتر عبدالله عبدالله به حیث والی جدید سرپل معرفی شد.

گفته میشود که هواداران عبدالله در ولایت‌های شمالی بسیج شده اند تا والی های مورد حمایت عبدالله را به کرسی بنشانند.

اما اداره ارگان‌های محلی گفته است که والیان ۳۴ ولایت به کارهای شان ادامه خواهند داد.

این در حالی اسست که به روز سه شنبه هفته گذشته کمیسیون انتخابات نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن محمد اشرف غنی با بدست آوردن ۵۰٫۶۴% آرای برای دومین بار به حیث رییس افغانستان معرفی شد.

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» شامگاه همان روز در جمع هواداران‌اش در کابل خند را پیروز اعلان کرد و گفت که براساس آرای پاک و بایومتریک شده برنده انتخابات ریاست جمهوری کشور است و حکومت همه شمول را تشکیل خواهد داد.