محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور شام روز گذشته در حاشیه ۵۶ کنفرانس امنیتی مونیخ با ینس ستولتنبرگ سرمنشی سازمان ناتو دیدار کرده است.

ارگ ریاست جمهوری در یک خبر نامه ای گفته است که در این دیدار سرمنشی سازمان ناتو، گفت که تعهد و حمایت ما در راستای آموزش، مشورت دهی و کمک به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پابرجاست و ماموریت ما در این عرصه ادامه دارد.

آقای ینس ستولتنبرگ، گفت که ما از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت دولت افغانستان حمایت می کنیم.

در این دیدار رئیس جمهور غنی از سرمنشی ناتو بخاطر تعهدش به همکاری دوامدار با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و حمایت موصوف از پروسۀ صلح، تشکر کرد.

پیش از این نیز محمد اشرف غنی رئیس جمهورکشور شام روز گذشته (جمعه ۲۵ دلو) در حاشیۀ نشست امنیتی مونیخ در آلمان، با مایک پمپئو وزیر امور خارجه و مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا در حالیکه داکتر زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان و جنرال اسکات میلر قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع، حضور داشتند، دیدار کرد.

در این دیدار که از جانب افغانستان امرالله صالح، اسدالله خالد و هارون چخانسوری نیز حضور داشتند، وزرای امور خارجه و دفاع امریکا تصریح کردند که توافق با طالبان که احتمالاً در هفته های آینده نهایی گردد، محتویات مشروط دارد.