محمد اشرف غنی با راس ویلسون و جنرال اسکات میلر دیدار کرد، در این دیدار رییس جمهور به ختم جنگ در افغانستان و برقراری آتش بس سرتاسری در کشور، تاکید کرده است.

ارگ ریاست جمهوری در یک اعلامیه ای گفته است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور عصر روز گذشته با راس ویلسون، شارژدافیر سفارت امریکا در افغانستان و جنرال اسکات میلر، قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع، دیدار کرده است.

در این اعلامیه آمده است که جنرال اسکات میلر، در مورد سفرش به قطر به رئیس جمهور غنی معلومات داد و بیان داشت که رایزنی های زلمی خلیل زاد با نمایندگان طالبان ادامه دارد و در صورت پیشرفت این گفت وگوها، وی به افغانستان سفر خواهد کرد.

رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با فرمانده نیروهای آمریکایی و سفیر جدید آمریکا دراین کشور بار دیگر بر برقراری آتش بس و پایان یافتن جنگ در مسیر گفت وگوهای صلح تأکید کرده است.

این در حالیست که نمایندگان گروه طالبان با نمایندگان امریکا به کاهش خشنونت ها درافغانستان به توافق رسیدند، اما ارگ ریاست جمهوری به آتش بس در افغانستان پافشاری دارند و کاهش خشنونت ها را یک اصطلاح بی‌معنا و مبهم می دانند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی رئیس جمهوری را به انحصارگرایی صلح از طریق وزارت جدید به نام وزارت دولت در امور صلح متهم کرده است.

اما اشرف غنی عبدالله عبدالله و حامد کرزی رئیس جمهوری اسبق کشور را به بی برنامگی در باره صلح متهم کرده است و می گوید که اینان هیچ طرحی برای اجرایی کردن صلح ندارند.