مولانا محمد عبدالله، یک تن از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات امروز (شنبه ۲۵ عقرب) در نشست خبری گفت که اتهامات وارده بر وی از سوی (یوناما) از نظر کد جزایی افغانستان ماهیت جرمی دارد و کسانی که این اتهام‌ها را وارد کرده‌اند باید برای اثبات ادعای‌شان اسناد ارایه کنند.

آقای عبدالله گفت که اتهام‌های وارده بر او حقیقت ندارد و او به قوم و مذهب کسی توهین نکرده و کسی را به مرگ هم تهدید نکرده است.

مولانا عبدالله همچنان می‌گوید که این نامه نه از سوی یوناما و نه از سوی کمیسیون انتخابات در اختیار او قرار گرفته است، اما او یک نامه به دفتر سرمنشی سازمان ملل نوشته و پاسخ‌اش را با دفتر یوناما در کابل و سفارت‌خانه‌های کشورهای کمک‌کننده و نهادهای ذی‌دخل در انتخابات افغانستان در میان گذاشته است.

او گفت که یوناما باید اسنادش را به ریاست‌جمهوری، کمیسیون مستقل انتخابات، نهادهای مدنی مرتبط به انتخابات، دادگاه عالی، داستانی کل و… در میان بگذارد. به گفته‌ی او، در صورتی که یوناما این کار را انجام نمی‌دهد، باید افرادی که در تهیه‌ی این نامه و ارایه‌ی گزارش نادرست به دفتر یوناما نقش داشته‌اند، شناسایی و مجازات شوند.

این اظهارات مولانا عبدالله در حالی مطرح شده که هیات معاونت ملل متحد “یوناما” با ارسال نامه‌ای به حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات، نسبت به رفتار نامناسب مولانا عبدالله، یکی از کمیشنران این کمیسیون تذکر داده است.