از بین رفتن یک ذخیره گاه مواد انفجاری طالبان در بغلان

وزارت دفاع ملی می گوید که یک ذخیره گاه بزرگ سلاح و مهمات طالبان در دندغوری توسط نیروهای امنیتی افغان از بین برده شده است.

وزارت دفاع ملی در یک خبر نامه ای گفته است که یک دیپوی بزرگ سلاح و مهمات طالبان در دهنه غوری ولایت بغلان توسط نیروهای ملی دفاعی و امنیتی تخریب گردیده است.

در این خبر‌ نامه امده است که در این ذخیره گاه، طالبان تعداد زیاد سلاح های سبک و سنگین، مواد انفجاری به شمول واسکت های انتحاری و ماین های کنار جاده را نگهداری می گردید.

این خبر نامه می افزاید که عملیات نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در دهنه غوری، دند شهاب الدین و کلیه گی ولایت بغلان به شدت ادامه دارد که تا اکنون ده ها قریه از وجود طالبان پاکسازی شده است.

در نتیجه این عملیات ها ده ها طالب به شمول افراد کلیدی، قومندان ها و معاون والی نام نهاد طالبان برای بغلان به هلاکت رسیده اند.

از سوی هم در یک خبر نامه امنیتی دیگر آمده است که در یک کمین نیروهای امنیتی افغان و ضربات هوایی در مربوطات گرگرک دهنه غوری ولایت بغلان هشت دهشت افگن کشته، پنج تن زخمی، سه فرد مشکوک دیگر باز داشت و یک باب قرار گاه دشمن تخریب گردیده است.

همچنان در این خبر نامه آمده است که در جریان این عملیات دو میل سلاح و یک عراده موتر سایکیل بدست نیروهای امنیتی افتاده آمده است.