داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (پنجشبنه ۱۸ میزان ۱۳۹۸) با خانم مارگریت هاسن و آقای کرس ون هالین اعضای مجلس سنای ایالات متحده امریکا در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرده است.

ریاست اجراییه کشور با پخش یک خبر نامه ای گفته است که دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (پنجشبنه ۱۸ میزان ۱۳۹۸) با اعضای مجلس سنای ایالات متحده امریکا در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرده است.

این خبر نامه می افزاید که در این دیدار اعضای سنا ایالات متحده بر حفظ دستاورد های ۱۸ ساله که توسط قربانی‌های مشترک ارتش و مردم افغانستان و امریکا شده تاکید کرده است.

در این خبر نامه آمده است: “آنان برگزاری انتخابات را گامی در راه تحکیم مردم‌سالاری خواندند و شفافیت و اعتبار روند را به مدیریت کمیسیون‌های انتخابات مربوط دانستند.”

اعضای مجلس سنای امریکا با تأکید بر حفظ دست‌آورهای سالیان پسین بر پاس‌داری از حقوق زنان در این کشور تأکید کردند.

اعضای مجلس سنای امریکا همچنان از تلاش‌ها برای صلح حمایت کردند، اما تاکید کردند که مذاکرات صلح در صورت نتیجه می‌دهد که خشونت کاهش بیابد و طالبان آتش بس را بپذیرند.

این خیر نامه همچنان می افزاید که رییس اجراییه کشور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را گامی برای ثبات و صلح در افغانستان و منطقه خواند. و بیان داشت: ” در جریان انتخابات تقلب‌ها و تخطی‌هایی صورت گرفته، اما کمیسیون‌ها وعده داده‌اند که به این قضایا رسیدگی می‌کنند.”

رییس اجراییه کشور گفت: “حکومت از شفافیت، اعتبار و اصل استفاده از آرای بایومیتریک در انتخابات حمایت می‌کند.”

آقای عبدالله همچنان گفت که صلح از اولویت های مردم افغانستان است و صلح واقعی زمانی بدست می آید که طالبان حاضر به گفتگو با حکومت افغانستان شود.