در یک درگیری مسلحانه در دفتر قوماندان امنیه بغلان، ۵ تن به شمول قوماندان امنیه بغلان و یک وکیل شورای ولایتی زخمی و یک تن دیگر کشته شده است.

بسم‌الله عطاش، وکیل شورای ولایتی بغلان در صحبت با خامه پرس، موضوا را چنین حکایت کرد:

حوالی ساعت ۶:۳۰ شام روز چهارشنبه (۱۰ میزان) شخصی به اسم امین اکاخیل حکم تقرری اش را به عنوان قوماندان پُلیس محلی شهر پلخمری به دفتر نیاز محمد نیازمند، قوماندان امنیه بغلان می‌برد و از وی میخواهد تا او را به وظیفه اش معرفی کند. اما، قوماندان امنیه بغلان پاسخ رد می‌دهد و همراه با شمس‌الحق بارکزی، معاون شورای ولایتی بغلان که در دفتر آقای نیازمند حضور داشت، با محافظان شان آرنده نامه را لت و کوب نموده از منزل دوم به صحن حویلی می‌اورند. برادر امین اکاخیل و محافظانش در ورودی تعمیر قوماندان امنیه قرار داشتند، وقتی آنها صحنه را می‌بینند دست به تیراندازی می‌زنند که در نتیجه برادر امین اکاخیل کشته و چهار تن دیگر بشمول معاون شورای ولایتی بغلان، قوماندان امنیه و ۲ سرباز مجروح می‌شوند.

آقای عطاش افزود که امروز‌ (پنجشنبه) بزرگان و موسفیدان دو طرف با هم نشست نموده بودند تا مساله را حل نمایند.

بسم‌الله عطاش،‌ قوماندان امنیه بغلان را به بی کفایتی و ضعف مدیریتی متهم نموده گفت:

قوماندان امنیه بغلان یک شخص بی کفایت و دایم‌الخمر است. عامل تمام نا امنی و بی بندوباری در شهر پلخمری، همین شخص است.

وی گفت که وکلا و شهروندان بغلان قبلاً از حکومت خواسته بود تا قوماندان امنیه آن ولایت را به دلیل بی کفایتی اش تبدیل کند، اما تا هنوز حکومت هیچگونه اقدامی نکرده است:

زمانیکه وزیر دفاع و داخله به بغلان آمد، ما همه وکلا و نماینده‌گان مردم از بی کفایتی و بی بندوباری قوماندان امنیه شکایت کردیم و از وزیر داخله خواستیم تا وی را تبدیل کند. وزیر داخله برای ما وعده سپرد که پس از برگشت به کابل، دراین رابطه اقدام خواهد کرد.

در همین حال جاوید بشارت، سخنگوی پُلیس بغلان در صحبت با خامه پرس گفت که یک هیات بلند پایه به رهبری معیین مبارزه با مواد مخدر از سوی وزارت داخله تعیین گردیده که هیات امروز (پنجشنبه) به ساحه رسیده و تحقیقاتش را دراین مورد آغاز کرده اند.