بر اساس گزارش ها پولیس قوماندانی امنیه ولایت فاریاب از انفجار یک پایه برق ۵۰۰ کیلو وات وارداتی در این ولایت جلو گیری کرده است.

عبدالکریم یورش سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت فاریاب در صحبت با خامه پرس گفت که صبح امروز پنج شنبه گروه طالبان با به کار گیری یک حلقه ماین بوشکه‌ای بیست لیتره همراه با مقدار ۲۵ کیلو گرم مواد انفجاری قصد تخریب یک‌پایه برق ۵۰۰ کیلو وات وارداتی کشور ترکمنستان را داشتند که توسط منسوبین قوماندانی امنیه ولایت فاریاب کشف و خنثی گردیده است.

آقای یورش افزود که این پایه برق وارداتی در مربوطات ولسوالی خانچهار باغ اینولا ولایت فاریاب قرار دارد.

آقای یورش همچنان اضافه کرد که طالبان اخیرا در میدان های جنگ شکست خورده اند و دست به تخریب تاسیسات عام المنفعه و کشتار افراد ملکی می زنند.

وی گفت که طی یک هفته اخیر گروه طالبان با هدف قرار دادند مناطق مسکونی با پرتاب هاوان جان پنج غیر نظامی را گرفت و سه تن دیگر را در ولسوالی بلچراغ زخمی ساختند که تماما کودکان و نوجوان بودند.

به گفته آقای یورش گروه طالبان در مربوطات ولسوالی خواجه سبز پوش بیشتر از ۳۰ منزل مسکونی را ظن ارتباط صاحبان خانه با دولت به آتش کشیده اند.

این در حالی است که گروه طالبان در حدود سه هفته قبل نیز دو پایه برق وارداتی تاجکستان و ازبکستان را در بخش هایی از شهر بغلان مرکزی با انفجار بمب تخریب نموده بودند که در نتیجه آن در حدود یک هفته کابل و ده ولایت دیگر افغانستان از استفاده برق بی بهره ماندند.