دفتر مشاور امنیت ملی افغانستان می گوید که حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی با دبیر کل سازمان ملل متحد در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک دیدار کرده است.

حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه به نمایندگی از افغانستان در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد به آمریکا رفته بود.

دفتر مشاور امنیت ملی افغانستان در یک خبر نامه‌ای امروز سه شنبه (۹ میزان) گفته است که حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در شهر نیویورک دیدار کرده است.

در این خبر نامه آمده است: “در این دیدار سر منشی سازمان ملل متحد از پروسه صلح به رهبری افغان ها و انتخابات ریاست جمهوری حمایت همه جانبه خویش را اعلام کرد”است.

در این خبر نامه همچنان آمده است که حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی افغانستان از حمایت سازمان ملل متحد در پیوند به انتخابات ریاست جمهوری و روند صلح افغانستان، قدر نموده است.

حمدالله محب روز دوشنبه در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل گفت: “از همینجا به طالبان و حامیان خارجی آنها پیامی از مردم افغانستان داریم که با ما در روند صلح یکجا شوید ورنه به جنگ خود علیه تان ادامه خواهیم داد. و این جنگی است که ما به آن پیروز می شویم.”