وزارت دفاع ملی در یک اعلامیه ی گفته است که نیرو های دفاعی و امنیتی افغان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی را در ۱۲ ولایت کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن ۶۶ دهشت افگن به شمول والی نامنهاد طالبان برای ولایت سمنگان کشته شده و ۲۷ تن دیگر آنها زخمی گردیده اند.

فراه –

از اثر ضربات هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی های انار دره و ساحات رج و کاریز شیخ ها مرکز ولایت فراه ۱۹ دهشت افگن کشته شده و ۱۰ تن دیگر آنها زخمی گردیده اند.

هلمند –

از اثر ضربات هوائی در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند ۱۵ دهشت افگن کشته شده و یک باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

غزنی-

از اثر ضربات هوائی در ولسوالی های اندر، ده یک، قره باغ و آب بند ولایت غزنی ۱۱ تن از دهشت افگنان کشته، یک عراده موتر ، یک عراده موتر سایکل و مقدار سلاح و مهمات از بین رفته است.

سمنگان –

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی دره صوف ملانورالدین والی نامنهاد طالبان برای ولایت سمنگان همراه با ۵ تن از همکارانش کشته شده و یک عراده موتر آنها نیز از بین رفته است.

ننگرهار –

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار ۵ دهشت افگن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی گردیده اند.

کندهار-

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی شاه ولیکوت لایت کندهار ۴ تن از دهشت افگنان طالب کشته، ۳ تن زخمی و یک باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

بلخ –

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی بلخ ۲ تن از دهشت افگنان طالب کشته، ۴ تن زخمی، یک عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات از بین رفته است.

لوگر –

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی ازره ولایت لوگر ۲ دهشت افگن کشته شده، یک تن زخمی و یک عراده موتر سایکل نیز تخریب گردیده است.

میدان وردک –

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک ۲ تن از دهشت افگنان طالب کشته شده اند.

تخار –

از اثر ضربات هوائی در ولسوالی ینگی قلعه ولایت تخار یک دهشت افگن کشته شده و ۶ تن دیگر آنها زخمی گردیده اند.