پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا گفتگو های صلح را لغو کرد در پی آن ارگ ریاست جمهوری با پخش یک اعلامیه بیان داشته است که مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت است.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز یکشنبه (۱۷ سنبله) با پخش یک اعلامیه‌ای گفته است: “مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت بوده و به تمام تلاش ها به هدف رسیدن به صلح متعهد است”.

در این اعلامیه آمده است که مانع اصلی در پروسه صلح ادامه جنگ طالبان علیه افغان ها است. همچنان امده است که صلح واقعی زمانی تامین می شود که طالبان کشتن افغان ها را متوقف کنند. و با دولت افغانستان حاضر به گفتگو شوند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا صبح امروز در برگه تویترش نگاشته بود که مذاکرات صلح با طالبان را لغو کرده است. رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا قرار بود امروز یکشنبه با نمایندگان طالبان و محمد اشرف غنی بطور جداگانه در کمپ دیوید دیدار کند. اما این دیدار ها بخاطر حمله روز پنج شنبه گروه طالبان به کمپ گروین ولیج و جان باختن یک سرباز آمریکای و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر از سوی ترامپ لغو و گفتگو های صلح متوقف شد.

در اعلامیه ای ریاست جمهوری همچنان آمده است که دولت افغانستان از تلاش های صادقانه متحدینش ستایش میکند و متعهد است که در آیند با ایالات متحده آمریکا و متحدین دیگر برای صلح دائمی و با عزت مشترکا کار کند.

این اعلامیه می افزاید که دولت افغانستان در ششم میزان سال روان انتخابات ریاست جمهوری را برگذار می کند‌ که از این طریق بتواند پروسه صلح را پیش ببرد.