جشن صدمین سال‌گرد استقلال افغانستان که قرار بود به صورت گسترده و با شکوه در پایتخت افغانستان و ولایات کشور برگزار گردد، به دلیل یک انفجار مرگ‌بار در کابل که جان بیش از ۶۰ تن را گرفت، لغو گردید.

پس از وقوع انفجار خونین‌ی که شنبه شب در یک مراسم عروسی در غرب کابل اتفاق افتاد، ریاست جمهوری اعلام نمود که جشن صدمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان که قرار بود به صورت باشکوهی به تاریخ ۲۸ اسد برگزارر گردد، تجلیل نمی‌شود.

سید وحید احمد قتالی در یک پیام تصویری گفته است که به دلیل رویداد خونباری که شنبه شب اتفاق افتاد و ده‌ها خانواده در سوگ عزیزان خویش نشسته اند، تجلیل صدمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان به تعویق افتاده است.

گفته میشود که صدها میلیون افغانی برای آماده‌گی های تجلیل از صدمین سال‌روز استقلال افغانستان به مصرف رسیده که انتقادهای شهروندان را به دنبال داشته است.

این در حالی است که شنبه شب یک حمله کننده انتحاری خود را در یک مراسم عروسی در غرب شهر کابل منفجر نمود که دست کم ۶۳ تن کشته و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

گروه داعش با نشر تصویر و هویت انتحاری کننده مسوولیت این حمله را به دوشت گرفتند.

رییس جمهور و رییس اجراییه افغانستان امروز (دو شنبه) با گذاشتن اکلیل در پای منار استقلال افغانستان، از صدمین سالگرد استقلال افغانستان، گرامی داشت به عمل آوردند.

افغانستان ۱۰۰ سال قبل از امروز توسط شاه امان‌الله خان استقلال خویش را از کشور انگلستان به‌دست آورد.

شرکت گوگل به مناسبت صدمین سال‌گرد استقلال افغانستان لوگوی خود را برای یک روز با بیرق افغانستان مزین کرده است.