دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا در واکنش به بازداشت گروهی از جاسوسان آمریکا توسط ایران گفت رژیم شکسته خورده مذهبی ایران دورغگو است.

ترامپ روز گذشته در برگه تویترش نگاشته بود: “گزارش های مبنی به بازداشت جاسوسان سی آی ای توسط ایران را کاملا دورغ خواند و افزود حتی ذره ای حقیقت در آن وجود ندارد و تمام این ها دورغ پراکنی های ایران است که از سوی یک رژیم مذهبی منتشر می شود؛ که این رژیم به شکل بسیار بدی درحال شکست خوردن است و نمی داند چی کند، اقتصادشان مرده است و این ها بدتر هم خواهد شد”.

مایک پمیئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا به روز دوشنبه ۳۱ سرطان نیز در واکنش به ادعای ایران در پیوند به بازداشت جاسوسان آمریکا گفته بود: “رژیم حکومتی ایران پیشینه طولانی در دورغ گفتن دارد”.

آقای پمیئو در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوالی در باره ادعای ایران مبنی به بازداشت گروه از جاسوسان برای سازمان سیا و صدور حکم اعدام برای آنها گفت: ” من نمیتوانم چیزی خاصی به این خبر اضافه کنم. اما به عنوان کسی که بخت آن را داشته است که ریاست آن سازمان یعنی سازمان سیا را بر عهده داشته باشد، از همه کسانیکه این خبر را می شنوند می خواهم که توجه داشته باشند رژیم ایران پیشینه طولانی در دورغ گویی دارد. آنها در مورد محل هدف قرار دادن پهپاد ایالات متحده هم دروغ گفته بودند، و در چند روز اخیر نیز این که آن نفتکش را کجا برده بودند دورغ گفتند. دورغ گفتن به جهان بخشی از ذات آیت الله است. من به هر چیزی که ایران ها مدعی هستند شدیدا با دید تردید نگاه میکنم”.

وزارت اطلاعات ایران روز دوشنبه اعلام کرده بود که ۱۷ تن از جاسوسان سیا را بازداشت کرده اند که برخی آنان به اعدام محکوم شده اند.