تزیینی است

گزارش‌ها از ولایت سمنگان حاکی از آن است که هشت مرد در ولسوالی روی دوآب این ولایت بر یک زن قابله در پیش چشم خانواده‌اش تجاوز کرده اند.

نیمه های شبِ پنج‌شنبه، یک گروه هشت نفره به بهانه این که بیمار دارند وارد مرکز درمانی “آبخورک” در ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان شدند، این گروه بعد از ورود به مرکز صحی مذکور بر یک زن قابله در پیش چشم پدر، زن برادر و کودکش، تجاوز کرده اند.

گلالی نور صافی، رییس امور زنان ولایت سمنگان به رسانه‌ها گفته است این مردان مسلح بوده اند و در کلینیک آبخورک روی دو آب، بر این زن قابله تجاوز کرده اند

بلافاصله یک هیات از ریاست صحت عامه سمنگان برای بررسی این رویداد تشکیل شده و به محل اعزام شده اند. اعضای این هیات نیز رویداد مذکور را تایید و به نیروهای امنیتی گزارش داده اند.

مجمد صدیق عزیزی سخنگوی والی سمنگان می گوید در پیوند به این قضیه ۹ تن بازداشت شده و پرونده های شان به دادستانی فرستاده شده است.

رییس دادستانی استیناف سمنگان، گفته است ۴ تن از این افراد نوجوان زیر سن استند و پایین تر از ۱۸ سال دارند.

هیات فرستاده‌شده از ریاست صحت سمنگان می‌گوید، این قابله که در حال حاضر در خانه‌ی خود به‌ سر می‌برد، باشنده‌ی ولسوالی روی‌دواب است و برای پیش‌برد پروندۀ خود به مرکز شهر ایبک خواهد رفت، اما ریاست دادستانی استیناف سمنگان می‌گوید که تاکنون خانوادۀ این زن برای دادخواهی به این نهاد مراجعه نکرده است.

فقر جنسی و وفور افراد مسلح غیر مسوول سبب شده است که افغانستان همیشه گواه رویدادهای جنایی تجاوز جنسی و قتل زنان باشد.