نرگس نهان وزیر معادن و پترولیم افغانستان در امارات متحده عربی گفته است که آغوش افغانستان برای جلب سرمایه گذاری ها در بخش معادن باز است.

نشستی که به منظور جلب سرمایه گذاری در بخش معادن افغانستان به مدت سه روز در شهر دبی دایر شده بود، ۱۵۰ شرکت از کشورهای گوناگون به‌شمول شرکتهای افغانی در آن حضور داشتند.

در این نشت چهل پروژه معادن افغانستان که در شانزده ولایت این کشور قرار دارند و در بخش های سنگ مرمر، تالک و دیگر منرالهای مهم افغانستان نیاز به سرمایه گذاری دارد، به سرمایه گذاران خارجی معرفی شد.

قرار پیش بینی ها ۱۰۰ میلیون دالر برای ارزیابی های نخست این پروژه ها در ۱۲ ماه آینده به مصرف خواهد رسید.

نرگس نهان،‌ سرپرست وزارت معادن افغانستان، در این نشست به ۱۴ مورد که فرصت تازه به سرمایه گذاران خارجی میدهد روشنی انداخت.

وزیر معادن و پترولیم همچنان افزود:

برای اولین بار افغانستان فرصت ها و پیشنهاداتی را در باره پروژه های زمرد، یاقوت و لاجورد به سرمایه گذاران خارجی فراهم ساخته است.

وی همچنان افزود که حکومت افغانستان در تلاش است تا با استفاده از این فرصت‌های تازه قوانین و مقررات معادن را به صورت شفاف برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کند.

خانم نهان گفت:

من افتخار میکنم که می‌گویم بخش معادن افغانستان بروی سرمایه گذاران باز است.

خانم نهان افزود بخاطر قوانین پیشین معادن افغانستان سرمایه گذاری در دهه های اخیر ناچیز بوده که در آن پیشرفت های صورت نگرفته بود.