کیم جونگ، رهبر کره شمالی گفته است که او شک دارد که امریکا واقعاً خواستار بهبود روابط میان هردو کشور باشد.

رهبر کره شمالی گفته است که اگر آمریکا بر سر توافقات قابل قبول برای دو کشور رفتار درست پیشه کند، حاضر است برای بار سوم با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دیدار نماید.

رسانه های دولتی کره شمالی این سخنان کیم جونگ اون را امروز شنبه منتشر کرده اند.

رهبر کره شمالی از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خواسته است که بر سر توافقات عادلانه و قابل قبول برای هر دو کشور پابند باشد.

آقای کیم جونگ اون گفته است که نشست هانوی، این شک را برای او به وجود آورده است که آیا آیالات متحده آمریکا واقعا خواستار بهبود روابط بین این دو کشور است یا خیر؟

کیم جونگ اون گفته است که امریکا فکر می‌کند اگر بر ما فشار وارد کند، ما را میتواند مطیع و رام خود سازد، اما باید بدانند که سخت در اشتباه اند.

آقای جونگ همچنان از آمریکا خواسته است تا از روش های خصمانه در مذاکرات دست بردارد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفته است، من تا پایان سال به ایالات متحده آمریکا فرصت داده ام تا تصمیمی شجاعانه در این زمینه بگیرد.

رهبران ایالات متحده آمریکا و کره شمالی برای اولین بار در سنگاپور با هم دیدار کردند که ملاقات ایشان در ماه فبروری ۲۰۱۹ در هانوی و یتنام به دنبال اختلافات نظر بر سر خلع سلاح اتمی هیچ نتیجه ای در پی نداشت.

ترامپ گفته بود مقام های کره شمالی خواهان برداشته شدن کلیه تحریم های اقتصادی از جمله رخصتی یک سایت مهم هسته ای بودند که او با این خواسته ها موافقت نکرده است.

اما کره شمالی این ادعای آقای ترامپ را در مورد شکست مذاکرات رد کرده است.