زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان با رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا ملاقات کرد.

اقای خلیلزاد با نشر یک پیام در صفحه تویتر اش گفته است: ”برای نخستین بار با رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا ملاقات کردم. در این ملاقات، پیرامون روند صلح و اقدامات بعدی گفتگوهای واقعی داشتیم.“

وی افزوده است: ”در مسیریکه روان هستیم، یک مسیر مستقیم و آسان نیست. برای باقی ماندن در این مسیر، مهم است تا با هم یکجا قدم بیزنیم.“

آقای خلیلزاد در حالی با سفیر افغانستان در واشنگتن دیدار میکنید که اظهارات اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان درباره روند صلح خشم مقامات امریکا را برانگیخت.

به اساس گزارش ها، آقای محب روز پنجشنبه (۲۳ حوت) در صحبت با خبرنگاران در واشنگتن گفت که گفتگوهای جاری میان نمایندگان امریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر از شفافیت لازم برخوردار نیست زیرا نماینده ویژه امریکا حکومت افغانستان را در خلای معلوماتی قرار داده است.

او با اشاره به تلاش های گذشته آقای خلیلزاد برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، گفت که تصور آن میرود که ممکن هدف از تلاش های آقای خلیلزاد در عرصه صلح تشکیل یک حکومت موقت باشد تا خودش در رأس آن قرار گیرد.